Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Wakacyjne czwartki – z wizytą u sieniawskich strażaków
Wakacyjne czwartki – z wizytą u sieniawskich strażaków

Każde z naszych wakacyjnych spotkań jest inne, ale każde na swój sposób interesujące. Dzisiejszy na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników – wizyta w strażnicy sieniawskiej Ochotniczej Straży Pożarnej „Orzeł” przyniosła wiele wrażeń.

Na miejscu powitali nas druhowie, którzy pokrótce opowiedzieli na czym polega ich praca, „przedstawili” swoje wozy strażackie (Jupiter, Osiołek i Wenus), a potem … zaprosili do udziału w zawodach strażackich. Dzieci dały sobie świetnie radę. W kategorii 7-9 lat najlepsze wyniki osiągnęły: I miejsce – Andżelika Chamik, II miejsce – Kamila Kapka i III miejsce Patrycja Hanus. Wśród starszych: I miejsce – Wiktoria Szewc i Martina Krówka, II miejsce – Martyna Chmielecka, III miejsce Martyna Gronowicz. Jak widać „słaba płeć” nie taka słaba, a kto wie może w przyszłości dziewczęta zasilą szeregi ochotników w Sieniawie, bo zajęcia się im bardzo podobały.

Kolejnym punktem naszej wizyty był pokaz udzielania pierwszej pomocy, w którym dzieci wzięły aktywny udział. Uczestnicy spotkania mieli też okazję zobaczyć, jak jest wyposażony wóz strażacki, przymierzyć bojowy strój strażacki czy założyć butlę z tlenem. Wizytę zakończyło wspólne zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy druhom: Erykowi Ceglakowi, Kacprowi Ciurko, Krzysztofowi Piganowi i Erykowi Szpilce za bardzo ciekawe i pełne wrażeń przedpołudnie.

  

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć