Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > "Wakacyjne czwartki" - warsztaty kulinarne i edukacja przyrodnicza na Witoldówce
"Wakacyjne czwartki" - warsztaty kulinarne i edukacja przyrodnicza na Witoldówce

Akcja "Wakacyjne czwartki" trwa. Spotkania sierpniowe rozpoczęliśmy od przygody kulinarnej. Musicie uwierzyć nam na słowo - było bardzo smacznie.

Na zajęcia kulinarne w dniu 1 sierpnia wybraliśmy się do Leśnictwa Witoldówka. Tam powitali nas panowie Daniel Czyż i Dawid Ulman, którzy byli naszymi przewodnikami po sztuce grillowania. Z przygotowanych wcześniej składników uczestnicy warsztatów przyrządzili pyszne szaszłyki, poznali składniki sosów do mięsa i pełnej warzyw sałatki. Z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchali mistrzów kuchni, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą i wskazówkami ułatwiającymi pracę w kuchni. Dzieci chętnie przyłączyły się do prac kulinarnych, a potem z wielkim apetytem zajadały przygotowane potrawy. Nie zabrakło deseru przygotowanego przez prowadzących - smacznych gofrów z owocami i bitą śmietaną. Warto dodać, że w naszej kulinarnej przygodzie wziął udział burmistrz Adam Woś, który odwiedził nas w leśnictwie i wspólnie z nami skosztował pyszności z grilla. Warsztaty odkryły w niektórych nową pasję, a przysmakom uległy nawet największe niejadki.

Zajęcia kulinarne były aktywne i pracochłonne, ale bardzo przyjemne. Znaleźliśmy jednak chwilę na krótką, ale aktywną przerwę. Ten czas spędziliśmy wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Sieniawa, którzy zabrali uczestników zajęć na spacer po Leśnictwie Witoldówka. Andrzej Macina, Angelika Raźny i Wojciech Zagrobelny przytaczając wiele ciekawostek opowiadali nam o leśnictwie, o swojej pracy, o bezpieczeństwie i zachowaniu się w lesie. Chętnie odpowiadali też na pytania dzieci, które z dużym zainteresowaniem przysłuchiwały się leśnikom.

Dziękujemy bardzo wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tych zajęć - to była dla nas ciekawa przygoda.

Marta Kozłowicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć