Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Wielkie wędkowanie
Wielkie wędkowanie

Z roku na rok rośnie zainteresowanie zawodami wędkarskimi, organizowanymi przez Polski Związek Wędkarski Koło Sieniawa pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa. Coraz częściej przybierają one charakter rodzinny i coraz chętniej do wędkarskiej rywalizacji stają dziewczęta.
Tegoroczna wędkarska rywalizacja miała miejsce w niedzielę 4 czerwca na zbiorniku Żwirownia w Piganach.
Do południa odbyły się zawody wędkarskie spławikowe dla dzieci do lat 16. W trzech kategoriach wiekowych rywalizowało 41 młodych wędkarzy z terenu miasta i gminy.
W kategorii 5-9 lat zwyciężyła Sandra Siedlarz (2840 pkt). Niższe stopnie podium zajęli Bartosz Sroka (1720 pkt) i Filip Niemiec (980 pkt). W kategorii 10-13 lat bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Szewc (3560 pkt). Drugie miejsce zajął Michał Żemła (1020 pkt), a trzecie Maciej Żemła (810 pkt). Z kolei w kategorii 14 -16 lat najlepszy okazał się Bartosz Szwarczak (920 pkt). Na drugim miejscu uplasował się Hubert Bajor (590 pkt), a tuż za nim Dominik Frączek (540 pkt). W sumie podczas rywalizacji młodzi wędkarze złowili 25,07 kg ryb. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. Dla pozostałych uczestników przygotowano nagrody pocieszenia. Spotkanie zakończyło wspólne pieczenie kiełbaski na ognisku.
Popołudniu natomiast odbyły się zawody wędkarskie sławikowe i gruntowe dla dorosłych, organizowane w ramach obchodów Dni Sieniawy. Wszyscy zawodnicy wykazali się ogromną cierpliwością i w skupieniu oczekiwali na duże ryby. Nie wszystkim się udało, ale i tak był to udany dzień. Wśród 25 zawodników najlepszy wynik zanotował na swoim koncie Jarosłąw Sroka (3680 pkt). Jako drugi rywalizację zakończył Dariusz Szewc (3000 pkt), a na trzecim miejscu zawody zakończył Tomasz Tasior (2960 pkt). Zwycięzców nagrodzono pamiątkowymi dyplomami oraz talonami upominkowymi na zakup sprzętu wędkarskiego. Pozostali uczestnicy zawodów otrzymali talony upominkowe. Spotkanie przy wędce zakończył wspólne grillowanie.

Marta Kozłowicz

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć