Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków z/s w Przemyślu zrealizował film, w którym przybliża społeczeństwu kim jest konserwator zabytków i docenia walory dziedzictwa kulturowego naszego regionu
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków z/s w Przemyślu zrealizował film, w którym przybliża społeczeństwu kim jest konserwator zabytków i docenia walory dziedzictwa kulturowego naszego regionu

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków z/s w  Przemyślu zrealizował krótki film, w którym przybliża społeczeństwu kim jest konserwator zabytków i docenia walory dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

„Naszym obowiązkiem jest dbanie o zabytki oraz upowszechnianie wiedzy o historii, architekturze i dziedzictwie. Podjęliśmy to wyzwanie i w sposób konsekwentny prowadzimy politykę informacyjną na naszej stronie www.wuozprzemysl.pl oraz popularyzacyjną na prowadzonych przez nas kanałach mediów społecznościowych; Facebook  www.facebook.com/podkarpackiwkz i Instagram www.instagram.com/podkarpacki_wkz. (…)

Wiemy jak wiele obiektów zabytkowych znajduje się na obszarach przez Państwa zarządzanych i widzimy szeroką przestrzeń do rozpoczęcia bądź kontynuowania współpracy.  Podobnie jak Państwo staramy się stać na straży dziedzictwa i chronić spuściznę poprzednich pokoleń, dlatego wierzymy, że wspólnie możemy dokonać o wiele więcej. Proszę pamiętać, że służymy fachową pomocą, doradztwem merytorycznym, a także za pośrednictwem dotacji wspieramy finansowo konserwację zabytkowych obiektów na terenie Podkarpacia.

Jednocześnie, chciałam podziękować za dotychczasowe działania zmierzające do współpracy i ochrony naszego wspólnego krajobrazu kulturowego, a film który zrealizowaliśmy jest tego dowodem. Dobrego odbioru!”

Link do filmu