Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Wyjątkowy Dzień Edukacji
Wyjątkowy Dzień Edukacji

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej miał szczególny wymiar – podczas niedzielnych obchodów uczczono pamięć śp. Dariusza Michalskiego, nadając mu pośmiertnie Tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy oraz nadając jego imię Hali Sportowej w Sieniawie.
Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym celebrowana przez ks. proboszcza Jana Grzywacza, ks. Pawła Hałasa i ks. Mariusza Mula.
Po nabożeństwie burmistrz Adam Woś i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieniawie w towarzystwie przedstawicieli rodziny śp. Dariusza Michalskiego i zaproszonych gości złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie. Następnie w nowo wyremontowanej hali sportowej, w asyście pocztów sztandarowych i przy dźwiękach werbli burmistrz Adam Woś oraz Jacek Michalski – syn, odsłonili tablicę upamiętniającą śp. Dariusza Michalskiego - wybitnego nauczyciela i działacza społecznego, inicjatora budowy tego obiektu, a ks. Jan Grzywacz dokonał jej poświęcenia.
Niezwykle bogatą oprawę miała część artystyczna, która odbyła się w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie. Rozpoczęła ją scenka humorystyczna pt. „Duża przerwa”, którą przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Dobrej pod kierunkiem nauczycieli Agnieszki Szykuły i Iwony Strenczak. Na scenie pojawił się także Zespoł Mażoretek Latif z Husowa, który zaprezentował choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Husowie, a członkowie Stowarzyszenia „Aktywni w Sieniawie” wystąpili z mini koncertem.
W części oficjalnej burmistrz Adam Woś pogratulował determinacji i wytrwałości w realizacji powziętego celu członkom Komitetu Organizacyjnego nadania imienia hali sportowej w Sieniawie. Szczególne podziękowania skierował do przewodniczącego komitetu Leszka Buniowskiego oraz Jacka Michalskiego za ich starania i zaangażowanie w tą piękną inicjatywę społeczną. Podkreślił także jak ważną postacią był śp. Dariusz Miachalski i jak wiele sieniawska społeczność zawdzięcza jego oddaniu i postawie. Następnie Leszek Buniowski przedstawił sylwetkę patrona hali sportowej i jego osiągnięcia. Kolejnym punktem uroczystości było odczytanie Aktu nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Sieniawa dla śp. Dariusz Michalskiego, który przewodnicząca Rady Miejskiej Danuta Król wraz z burmistrzem Adamem Wosiem, przekazała na ręce Jacka Michalskiego. Część oficjalną zakończyło wręczenie medali pamiątkowych członkom Komitetu Honorowego nadania imienia Hali Sportowej w Sieniawie. Obchody w „Sokole” zakończył efektowny pokaz grupy akrobatycznej ETC Mystique z Rzeszowa - uczestnika 9 edycji popularnego programu „Mam Talent”. Akrobatyka wykonywana w świetle fioletowym w połączeniu z techniką body-paintingu zrobiła ogromne wrażenie na zebranej w sali publiczności.
Druga część niedzielnych uroczystości – święto Edukacji – odbyła się w pałacu w Sieniawie. Tam burmistrz Adam Woś spotkał się z nauczycielami pracującym w szkołach podstawowych z terenu miasta i gminy oraz gimnazjum. Spotkanie było okazją do podziękowania nauczycielom za ich zaangażowanie i pracę oraz do wyróżnienia nauczycieli, którzy w minionym roku szkolnym odnieśli szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze.
W tym roku szkolnym Nagrody Burmistrza otrzymali:
Ewa Preizner-Rygowska - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. I. Krasickiego w Rudce, Marzena Serafin - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czerwonej Woli, Maria Ożga - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. prof. K. Sucheckiego w Wylewie, Kazimiera Kąfera - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Dobrej, Beata Buniowska - nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Dobrej, Jadwiga Majcher, Małgorzata Marcichów, Barbara Niemczyk - nauczyciele Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Sieniawie, Agnieszka Korchowiec - nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czerwonej Woli.

 

PODZIĘKOWANIE


Pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie za wsparcie finansowe uroczystości nadania hali sportowej w Sieniawie imienia Dariusza Michalskiego oraz nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Sieniawa.
To jakże ważne dla nas wydarzenie było pięknym symbolem oddania czci pamięci oraz hołdem Sieniawian dla postawy i dokonań śp. Dariusza Michalskiego – wybitnego nauczyciela i działacza społecznego, inicjatora budowy hali sportowej w Sieniawie. Dzięki Państwa wsparciu uroczystość ta miała bogatą i piękną w swej wymowie oprawę.
Raz jeszcze dziękujemy za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność. Cieszymy się, że są wśród nas ludzie, którzy pomagają utrwalać pamięć o ludziach, którzy swoim życiem i ciężka pracą pozostawili ślad i wpłynęli na kształtowanie naszej lokalnej rzeczywistości.
Życzymy Państwu wielu sukcesów w działalności zawodowej i w życiu osobistym oraz satysfakcji z działalności społecznej.

 

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego                                   Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa

                Leszek Buniowski                                                                           Adam Woś

 

Sponsorzy uroczystości nadania Hali Sportowej w Sieniawie imienia Dariusza Michalskiego


ZRP FARMUTIL HS, KACZORY
ZUR-B JÓZEF KURKO, RUDKA
JAN RADAWIEC
NADLEŚNICTWO SIENIAWA, NADLEŚNICZY JAN ŚLIWA
ANNA NYKIEL
ADAM WOŚ
KAZIMIERZ ŻORNIAK
PIOTR MAJCHER
JANUSZ ZYTEK
DANUTA KRÓL
RADA PEDAGOGICZNA SP W RUDCE
JÓZEFA SZCZĘCH
STANISŁAW SZELIGA
BARTŁOMIEJ CHMIELECKI
GMINNA SPÓŁDZIELNIA "SAMOPOMOC CHŁOPSKA" SIENIAWA, JAN SKALSKI
MARIAN ŚWIT
RADA PEDAGOGICZNA SP SIENIAWA
MARIUSZ GŁADYSZ
WINCENTY SUSZYŁO
RADA PEDAGOGICZNA GIMNAZJUM W SIENIAWIE
JANUSZ ŚWIT
TADEUSZ BIERNAT
ALBINA BIEDROŃ
LESZEK BUNIOWSKI
JACEK MICHALSKI

 

Dariusz Michalski prezentacja.pdf

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć