Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Wystawa „Oczami wroga. Wrzesień '39 w fotografii niemieckiej i sowieckiej” - zapraszamy do obejrzenia
Wystawa „Oczami wroga. Wrzesień '39 w fotografii niemieckiej i sowieckiej” - zapraszamy do obejrzenia

W związku z 81 rocznicą wybuchu II wojny światowej, Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Rzeszowie, Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa oraz Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” zapraszają wszystkich zainteresowanych do obejrzenia plenerowej wystawy pt. „Oczami wroga. Wrzesień '39 w fotografii niemieckiej i sowieckiej”.

Wystawa eksponowana jest przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie ul. Piłsudskiego (naprzeciw sklepu Lewiatan)

Termin prezentacji:

2 – 20 września 2020 r.

Ekspozycja ukazuje obraz wojny widziany oczami niemieckiego i sowieckiego obywatela, do którego kierowane były znajdujące się w oficjalnym obiegu fotografie. Nie znajdzie się na nich triumfu polskiego oręża, ale najczęściej wykrzywiony przez propagandę agresorów obraz ich zwycięstwa, szlachetności i swoiście pojmowanej poetyki walki, charakterystycznej dla propagandy ukazującej działania wojenne w pozytywnym aspekcie.

Zapraszamy!

ulotka o wystawie.pdf

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć