Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Zawody wędkarskie
Zawody wędkarskie

3 czerwca br. na zbiorniku wodnym „Żwirownia” w Piganach odbyły się zawody wędkarskie spławikowe zorganizowane z okazji Dnia Dziecka przez Polski Związek Wędkarski Koło Sieniawa pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa.
Frekwencja dopisała – w tegorocznych zawodach uczestniczyło 40 zawodników i zawodniczek podzielonych na trzy kategorie wiekowe: 5-9 lat, 10-13 i 14-16.
Wszystko zaczęło się o godz. 8.00 - po przywitaniu uczestników i wylosowaniu stanowisk rozpoczęto zawody. Wędkowanie trwało do godziny 12.00, potem komisja rozpoczęła ważenie, któremu towarzyszyło wiele emocji. Niestety nie każdemu udało się złowić rybę, ale pomimo tego humory dopisywały.

Ostatecznie klasyfikacja zawodów wygląda następująco.

Kategoria 5-9 lat:
1 miejsce – Maksymilian Kipczak
2 miejsce – Sandra Siedlarz
3 mi3jsce – Jan Wołos

Kategoria 10-13 lat:
1 miejsce – Jakub Siedlarz
2 miejsce – Marcin Stawarz
3 miejsce – Bartosz Sroka

Kategoria 14-16 lat:
1 miejsce – Martyna Lisik
2 miejsce – Rafał Chamik
3 miejsce – Patryk Organiszczak

W sumie podczas zawodów wędkarze złowili 25,39 kg ryb. Warto dodać, że najlepszy wynik zawodów uzyskała Martyna Lisik.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy – nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego. Nagrody i dyplomy wręczyli Sekretarz Miasta i Gminy Sieniawa Jerzy Mazur oraz Prezes Koła w Sieniawie Marek Lisik. Spotkanie zakończył poczęstunek – kiełbaska z ogniska.
Cieszy fakt, że zawody wędkarskie wzbudzają tak duże zainteresowanie wśród najmłodszych. Są one nie tylko możliwością współzawodnictwa, uczą pokory i cierpliwości, ale są też dobrą zabawą i okazją do wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem – najmłodszych wędkarzy w rywalizacji mocno dopingowali rodzice.

Marta Kozłowicz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć