Aktualności Miasta i Gminy Sieniawa

W tym dziale przeczytają Państwo i dowiedzą się o wydarzeniach w naszej Gminie. Mieszkańcy z pewnością znajdą tutaj ciekawe informacje, które pozwolą odwiedzać nas częściej.


Sieniawa.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności > Złote Gody
Złote Gody

Pół wieku temu stanęli na ślubnym kobiercu, a 16 września br. świętowali Złote Gody.
Piękną uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Sieniawie celebrowana przez proboszcza ks. Jana Grzywacza. Następnie jubilaci udali się do sieniawskiego pałacu, gdzie w Sali Lustrzanej powitali ich Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieniawie Danuta Król, burmistrz Adam Woś oraz pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Sieniawie.
Tradycyjnie burmistrz udekorował jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawanymi przez prezydenta RP. W okolicznościowym wystąpieniu podkreślił, że 50 lat wypowiadając sakramentalne „Tak” jubilaci przyrzekli dzielić razem dobre i złe chwile, a ich obecność na uroczystości jest najlepszym dowodem na to, że tego przyrzeczenia dochowali. Podkreślił również, że jubilaci są pięknym wzorem dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński i życzył jeszcze wielu wspólnych lat w szczęściu i zdrowiu. Do życzeń dołączyła się Przewodnicząca Radny Miejskiej w Sieniawie Danuta Król. Wzruszenie na twarzach jubilatów w wywołała piosenka „Przeżyłam z Tobą tyle lat” wykonana przez jedną z jubilatek.
Wśród zacnego grona jubilatów znaleźli się:

Kazimiera i Andrzej Buniowscy
Krystyna i Tadeusz Chamik
Danuta i Józef Dyrda
Zofia i Władysław Dziki
Helena i Tadeusz Frączek
Maria i Józef Krzych
Teresa i Władysław Kuszczak
Danuta i Franciszek Majcher
Maria i Stanisław Mołodziej
Teresa i Jan Niemczyk
Władysława i Bronisław Nowak
Stefania i Jan Ożga
Janina i Stefan Paluch
Maria i Józef Rygowscy
Elżbieta i Wincenty Suszyło
Kazimiera i Andrzej Wajda
Stanisława i Władysław Wierzbicki
Specjalnie dla jubilatów z koncertem piosenek wystąpił zespół Piganeczki przy akompaniamencie Leonarda Wermińskiego. Spotkanie upłynęło w przyjemnej atmosferze, a jubilaci przy kawie i ciastku wspominali wspólnie przeżyte chwile.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć