Deklaracja dostępności

Urząd Miasta i Gminy Sieniawa zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Urzędu Miasta i Gminy Sieniawa.

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

Deklarację sporządziliśmy na podstawie badania przeprowadzonego przez ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Eryk Ceglak. Można dzwonić na numer telefonu 16 622 73 01 wew. 25, pisać na adres e-mail: eryk.ceglak@sieniawa.pl lub wysłać list na adres: ul. Rynek 1, 37-530 Sieniawa.

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej, składać żądania zapewnienia dostępności oraz wnioski o alternatywny sposób dostępu do informacji.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Masz prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu. Możesz także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu. Twoje żądanie powinno zawierać:

Urząd powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, urząd niezwłocznie poinformuje, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.

Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, urząd może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy urząd odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, można złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne:

Treści wymienione poniżej są niedostępne z następujących powodów:

a) niezgodność z przepisami

Dokumenty cyfrowe typu PDF, DOC, XLS, DOCX, ODT nie są w pełni dostępne ze względu na ich ilość oraz sukcesywne doszkalanie pracowników, co skutkuje, iż na dzień wystawienia deklaracji nie jest możliwe uzyskanie wszystkich plików w pełni dostępnych cyfrowo. Urząd dokłada starań, aby w najbliższym możliwym czasie wszystkie pliki były w pełni dostępne cyfrowo.

b) nieproporcjonalne obciążenie

c) treść nie wchodzi w zakres mających zastosowanie przepisów

Skróty klawiaturowe

Na tej stronie internetowej można korzystać z podstawowych skrótów klawiaturowych zależnych od przeglądarki i systemu operacyjnego (np. Tab do nawigacji między elementami, Enter do aktywacji linków, Ctrl+F do wyszukiwania itp.). Nie zdefiniowano dodatkowych skrótów, które mogłyby wchodzić w konflikt z systemowymi i przeglądarkowymi.

Mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści

Serwis jest wyposażony w następujące mechanizmy, ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące oraz niekorzystające z technologii asystujących:

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Urząd Miasta i Gminy w Sieniawie
ul. Rynek 1 , 37-530 Sieniawa

Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.

Do budynku prowadzi jedno wejście, które jest ogólnodostępne w godzinach pracy urzędu.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.

W budynku nie ma windy. Korytarze są szerokie i nie posiadają przeszkód ograniczających poruszanie się.

Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku

W przypadku niemożności dotarcia interesanta do właściwej komórki urzędu istnieje możliwość zejścia pracownika merytorycznego na parter i obsługi interesanta w dogodny dla niego sposób.

Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.

Urząd Miasta i Gminy Sieniawa nie dysponuje pochylniami, platformami ani informacjami głosowymi. Dysponuje natomiast przenośną pętlą indukcyjną przeznaczoną dla osób słabosłyszących. Lokalizacja urządzenia: budynek Urzędu Miasta i Gminy w Sieniawie, ul. Rynek 1.

Urząd Miasta i Gminy Sieniawa posiada zamontowane na ścianach korytarzy wizualne informacje o rozkładzie pomieszczeń, które można dotknąć.

Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Ze względu na lokalizację siedziby Urzędu Miasta i Gminy Sieniawa, urząd posiada parking ogólnodostępny. W odległości ok. 50 metrów od drzwi wejściowych do budynku znajduje się miejsce parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.

Do budynku urzędu można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem lub osobą asystującą.

Informacja o wolnych od barier poziomych i pionowych przestrzeniach komunikacyjnych budynku.

Korytarze w budynku są szerokie i wolne od przeszkód, a wejścia do pomieszczeń nie posiadają progów. Budynek posiada wyraźnie oznaczone wyjścia ewakuacyjne i miejsca zbiórki poza budynkiem.

Dostępność toalety

Toaleta dla interesantów znajduje się na 1 piętrze budynku. Toaleta nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Pracownicy udzielający pomocy przy wejściu do budynku

Osobami oddelegowanymi do pomocy przy wejściu osób niepełnosprawnych do budynku są pracownicy sekretariatu. Powiadamianie wskazanych pracowników odbywa się za pomocą dzwonka znajdującego się przy drzwiach wejściowych.

Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

Na stronie głównej Urzędu Miasta i Gminy w zakładce KONTAKT oraz w menu bocznym w zakładce Tłumacz MIGAM jest link do połączenia z tłumaczem polskiego języka migowego (PJM). Usługa działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00–20:00 (zgodnie z regulaminem usługi ).

Z wideotłumacza języka migowego można skorzystać również bezpośrednio w urzędzie.
Informacja o Urzędzie Miasta i Gminy w Sieniawie w PJM .