Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Sieniawa

ul. Kościuszki 4

37-530 Sieniawa

tel. 16 642 14 33

Dyrektor: Elżbieta Jagusztyn

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek 8.00 - 16.00,

wtorek - piątek 8.00 - 17.00,

sobota 9.00 - 13.00

Facebook: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Sieniawa

 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Sieniawa jest samorządową instytucją kultury. Najważniejsze jej zadania to promocja i upowszechnianie czytelnictwa, popularyzacja literatury, udzielanie informacji i profesjonalna pomoc użytkownikom w poszukiwaniu wiadomości.

Sieć biblioteczną BPMiG stanowi Biblioteka w Sieniawie przy ul. Kościuszki 4 oraz filia w Rudce. Od ponad siedemdziesięciu lat Biblioteka Publiczna wpisuje się w krajobraz życia kulturalnego miasta kierując do jego mieszkańców szeroką ofertę różnego rodzaju imprez zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Wśród licznych form pracy kulturalno-edukacyjnej znajdują się konkursy: wiedzy, literackie, językowe, fotograficzne, plastyczne oraz turnieje gier planszowych, spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, dyskusje nad książką.

Do cyklicznych wydarzeń należą: konkurs wiedzy „Sieniawa- historia i współczesność”, konkurs fotograficzny „Odkrywamy piękno gminy Sieniawa” organizowane w ramach obchodów” Dni Sieniawy”. Od blisko dekady organizowany jest konkurs wiedzy o Janie Pawle II dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Sieniawie. Od wielu lat odbywają się tematyczne konkursy plastyczne i fotograficzne zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. „Przyłapani na czytaniu” oraz „Najlepszy czytelnik lata” to kolejne konkursy, które wpisały się na stałe w repertuar wakacyjnych propozycji. Od kilku lat organizowane są również zajęcia w okresie wakacji i ferii zimowych. Od ośmiu lat przy bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki.

Biblioteka gościła wielu znanych pisarz m.in. Karolinę Wilczyńską, Jacka Komudę, Olgę Rudnicką, Barbarę Kosmowską, Hannę Kowalewską, Marię Krasowską, Jana Kucę, Sławomira Kopra czy Mateusza Pieniążka.

Na przestrzeni siedmiu dekad biblioteka wielokrotnie zmieniała swoją lokalizacje. W 2010 roku została przeniesiona do budynku przy ulicy Kościuszki 4, zyskując znacznie korzystniejsze warunki do prowadzenia działalności. Nowe lokum biblioteki systematycznie ulepszane i wyposażane sprzyja, większej dostępności i otwartości tej instytucji kultury, która jest miejscem zdobywania wiedzy, spotkań, dyskusji, odpoczynku i realizowania pasji mieszkańców miasta i gminy.
 

Kanał YouTube:

Narodowe Czytanie 2020