To bardzo ważna inwestycja dla całej społeczności naszej gminy. Budynek szkolny nie był gruntownie remontowany od przeszło 60 lat, czyli w zasadzie odkąd powstał. Warunki kształcenia nie były najlepsze. Owszem, realizowane były remonty doraźne, obejmujące np. malowanie pomieszczeń czy wymianę armatury, ale nie rozwiązywały kompleksowo problemu. Upływ czasu jednak mocno odcisnął tutaj swoje piętno.

Remontem objętych zostało osiem sal lekcyjnych dla najmłodszych dzieci, dwa korytarze oraz dwie klatki schodowe. W zakres robót weszło: rozebranie starych posadzek i wyrównanie nawierzchni z montażem nowej wykładziny pcv, wykonanie tynków, malowanie pomieszczeń, ułożenie płytek ceramicznych na schodach i wymianę opraw oświetleniowych.

Trzy sale lekcyjne zostały wyposażone w nowe ławki, krzesełka, szafki i regały. W kilku pomieszczeniach zamontowana została klimatyzacja. Szkoła w większości objęta jest monitoringiem, ale dotąd nie było go w części od strony ul. Piłsudskiego, dlatego tam również został zainstalowany, zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Nowoczesne, zmodernizowane i wyposażone adekwatnie do potrzeb sale lekcyjne, pozwolą na zapewnienie wysokiej jakości opieki i edukacji dla uczniów.

Zadanie pod nazwą „Przebudowa pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Sieniawie” realizowała firma ACORDI Dominik Ziobro z Rzeszowa. Całkowity koszt prac wraz z nowym wyposażeniem to ponad 350 tys. zł.